sobota, 3 lipca 2010

ZAPACH FIOŁKÓW CZYLI VIOLA ODORATA :)


Naszyjnik zbliżony do Syringa Vulgaris z racji użytych minerałów czyli ametystu, kryształu górskiego i peridotu oraz ogólnego wyglądu naszyjnika, ale jednak inny.
Ametyst w naszyjniku jest przepiękny, klasa czastosci AA, piękny, głęboki, soczysty ciemny fiolet- niestety nie udało mi się uchwycić tej pięknej barwy aparatem fotograficznym i kamien wygląda na niemal czarny. Mikrofasetowane kuleczki ametystu w łańcuszku rownież klasa czystosci AA, sliczny lawendowy kolor. Fiołki wyrzeźbione płatek po płatku (2-3mm), listek po listku przeze mnie -efekt czysto fizyczny - ból kręgosłupa i oczu :o)
Kiedy wysłałam dzisiaj zdjęcia tego naszyjnika mojej koleżance (baaaardzo krytycznej) do oceny - jej odpowiedz brzmiała: "czuję zapach tych fiołków, no koleżanko postarałas się" znaczy moze być :D
Następnie zapytała mnie jakie jest moje bizuteryjne marzenie i jaką biżuterię chciałabym tworzyć docelowo...
Hmmmm, moim marzeniem jest tworzyć biżuterię przede wszystkim piękną (cokolwiek to znaczy :)), kobiecą, misterną, taką która przetrwa dłużej niż ja. Biżuterię którą przechowuje się pieczołowicie, zakłada na specjalne okazje i którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Nie wiem czy jestem na własciwej drodze do spełnienia mojego marzenia, ale bardzo się staram, żeby to marzenie zrealizować i wiem, ze długa droga przede mną i muszę się jeszcze wiele nauczyć....
10.09.2010
Naszyjnik został Daily Deviation na portalu Deviant Art - to taki mój maleńki sukces, który bardzo mnie ucieszył. Naszyjnik spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i bardzo dobrym przyjęciem. Nie ukrywam ze bardzo mnie to cieszy poniewaz to jeden z moich ulubionych naszyjników.
http://galeriaaurus.deviantart.com/art/VIOLA-SILVESTRIS-NECKLACE-175408447?q=&qo=

15 komentarzy:

 1. Naszyjnik przepiękny. Zdecydowanie jesteś na dobrej drodze do tworzenia biżuterii ponadczasowej i niezwykłej.

  OdpowiedzUsuń
 2. nami ma rację . Znowu udało Ci się stworzyć prawdziwie piękną pracę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja znowu jestem zauroczona... Viola... Viola odorata... Czuję tą woń!

  OdpowiedzUsuń
 4. Naszyjnik jest boski, podobnie zresztą, jak poprzednie. Czuję zapach tych kwiatów. Chylę czoła i gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie i pachnąco:) Twoja biżuteria jest ponadczasowa, kobieca i niezwykle elegancka. Widać, że wychodzi spod ręki dojrzałej kobiety, która ceni sobie wysmakowane piękno i urok detali. To jest biżuteria na wiele pokoleń bo jej urok nie jest podatny na zmieniającą się modę. Dla mnie jesteś na właściwej drodze:)

  OdpowiedzUsuń
 6. piękny naszyjnik!!!!
  kobiecy, interesujący, od którego nie mozna oczu oderwać :)
  piekny, właśnie się zastanawiałam, kiedy coś nowego pokażesz:)
  ja na razie się zagubiłam i będzie dłuższa przerwa, ale z biżuterii nie zrezygnuję o nie :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję Wam wszytskim za ciepłe, pełne życzliwości i uznania słowa. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak Wasze opinie są dla mnie ważne. Jestem zupełnym samoukiem, samozwańczym Twórcą amatorem, nauczyłam się wszytskiego sama, a ile jeszcze muszę się nauczyć!!!
  Marto , Agnieszko , Oleńko Wasze opinie jako Twórców AC są dla mnie szczególnie cenne ponieważ Wy wiecie jak trudna, pracochłonna ale i niesamowicie wdzięczna i pasjonująca poprzez swoją plastyczność jest to technika.
  Nie poddaję się panującym trendom ponieważ próbuję wypracować własny, rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl. Czy mi się to udaje ? nie mnie to oceniać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja od dawna nie mogę oderwać oczu od Twoich dzieł, prawie każdy dzień otwieram bloga, aby nasycić moje oczy i duszę pięknem Twojej biżuterii.Wyobrażam sobie jak twoja biżuteria będzie przekazywana przez matki swoim córkom, albo babcie wnuczkom. Przepraszam jeżeli się zapędziłam, ale ja jestem taką właśnie marzycielką i zachęcam do marzeń wszystkich wokół siebie - ... bo marzenia się spełniają :):):)

  OdpowiedzUsuń
 9. AtorodArt dzięki serdeczne- masz rację, jaki sens miałoby nasze życie bez marzeń i dążenia do ich realizacji?? myślę ze kazdy z nas ma w sobie takie pragnienie, zeby zostało po nas coś więcej: cos trwałego, materialnego, pięknego. W jakiś nostalgiczny nastrój ostatnio wpadłam -chyba sie starzeję :D

  OdpowiedzUsuń
 10. piękny i rzeczywiście czuć zapach fiołków!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaglądam do ciebie i wzdycham... jakie cudeńko powstało! Rozpoznawalne... tak! Delikatne, subtelne, a z rozmachem!

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny naszyjnik. Przejrzałam tylko pierwszą stronę bloga i nie mogę wyjść z podziwu.
  Dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakże miło powitać Panią od tych cudeniek, które co raz podziwiam w galeriach ;-)

  Wisior przepiękny. Subtelny dzięki motywom kwiatowym i jednocześnie tajemniczy dzięki ciemnemu fasetowanemu kamykowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. drugi wisior jest piękny!
  Alicja

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne!, szukam dla siebie kolczyków.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...